*اینجا فقط ارامش میخوام*

اینجا دیگه کجاست !؟

واقعیات شگفت‌انگیز در مورد قرآن

 

http://www.iranvij.ir/upload/images/z3cgaim28cwqm5v3p943.jpg

 

 

دکتر طریق السوادان آیاتی را در قرآن مجید پیدا کرده‌ است که قید می‌کند موضوعی برابر با موضوعی دیگر است، مثلاً مرد برابر است با زن.

 

گرچه این مسئله از نظر صرف‌و‌نحو دستوری بی‌اشکال است اما واقعیت اعجاب‌آور این است که تعداد دفعاتی که کلمه مرد در قرآن دیده می‌شود 24 مرتبه و تعداد دفعاتی که کلمه زن در قرآن دیده می‌شود هم 24 مرتبه است، درنتیجه، نه تنها این عبارت از نظر دستوری صحیح است، بلکه از نظر ریاضیات نیز کاملاً بی‌اشکال است، یعنی 24=24.

 

با مطالعه بیشتر آیات مختلف، او کشف نموده‌است که این مسئله درمورد همه چیزهایی که در قرآن ذکر شده این با آن برابر است، صدق می‌کند. به کلماتی که دفعات به‌کار بستن آن در قرآن ذکر شده، نگاه کنید:

 

دنیا 115 / آخرت 115

ملائک 88 / شیطان 88

زندگی 145 / مرگ 145

سود 50 / زیان 50

ملت (مردم) 50 / پیامبران 50

ابلیس 11 / پناه جستن از  شر ابلیس 11

مصیبت 75 / شکر 75

صدقه ٧٣ / رضایت ٧٣

فریب خوردگان (گمراه شدگان) 17 / مردگان (مردم مرده) ١٧

مسلمین ۴١ / جهاد ۴١

طلا 8 / زندگی راحت ٨

جادو ۶٠ / فتنه ۶٠

زکات ٣٢ / برکت ٣٢

ذهن ۴٩ / نور ۴٩

زبان ٢۵ / موعظه (گفتار، اندرز) ٢۵

آرزو ٨ / ترس ٨

آشکارا سخن گفتن (سخنرانی) ١٨ /  تبلیغ کردن ١٨

سختی ١١۴ / صبر١١۴

محمد (صلوات الله علیه) ۴ / شریعت (آموزه های حضرت محمد (ص) ۴

مرد ٢۴ / زن ٢۴

همچنین جالب است که نگاهی به دفعات تکرار کلمات زیر در قرآن داشته باشیم:

نماز   ماه ١٢، روز ٣۶۵

دریا  ٣٢، زمین (خشکی) ١٣

دریا +  خشکی = 45=13+32

دریا = %1111111/71= 100 × 45/3

خشکی = % 88888889/28 = 100 × 45/13

دریا + خشکی = % 00/100

 

دانش بشری اخیراً اثبات نموده که آب 111/71% و خشکی 889/28 %  از کره زمین را فراگرفته است.

 

آیا همه اینها اتفاقی است؟

 

سوال اینجاست که چه کسی به حضرت محمد (صلوات الله علیه) اینها را آموخته است؟ قرآن هم دقیقاً همین را بیان می‌کند.

پنجشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۰ | 23:41 | aramesh | |

 

فنگ‌شویی در اتاق خواب ، آشپزخانه و حمام

 

فنگ‌شویی در اتاق خواب ،

 

منظور از دکوراسیون با استفاده از فنگ‌شویی، ایجاد حس نشاط و هماهنگی است.یعنی محیطی ایجاد کرد تا بتوان حداکثر استفاده را از انرژی برای انجام فعالیت‌های مختص آن محیط برد.


 
فنگ‌شویی در لغت به معنی باد و آب و منظور از آن ایجاد تعادل بین پنج عنصر چوب، آتش، خاک، آهن و آب است.


دکوراسیون بر اساس فنگ‌شویی کمی با دکوراسیون سنتی فرق دارد. لازمه آن از بین بردن انرژی‌های منفی و قدیمی و ایجاد انرژی مثبت و استفاده از آن است.
 
 
یکی از موارد فنگ‌شویی، پرهیز از بی‌نظمی است. حتی اگر از گران‌ترین وسایل استفاده کنید ولی نظمی بین آن‌ها وجود نداشته باشد، مانند صورت نشسته است و جایگاهی در فنگ‌شویی ندارد. تهویه مناسب و نور کافی دو عامل اساسی دیگر در ایجاد انرژی "چی" یعنی همان انرژی مثبت است.
بعد از اطمینان از این سه مرحله، گام بعدی باگوآ یعنی داشتن نقشه‌ای از انرژی خانه است. طرح کلی یا نقشه اصلی و واضحی که در آن موارد مختلف مثلا چه رنگی برای چه اتاقی مناسب است؟ چه تصاویری برای خانه شما مناسبند؟ و طرز چیدمان مبلمان و وسایل برای کمک به بهبود جریان انرژی مطرح می‌شود.
 فنگ‌شویی در اتاق‌خواب 
 
1- اتاق‌خواب یکی از جاهای مهم و محل استراحت، آرامش و کسب انرژی است، بنابر این هرگونه وسایل اضافی مانند تلویزیون، کامپیوتر، وسایل ورزشی و لوازم کار را حتی اگر داخل کشو هستند، از آن بیرون آورید.
 
2- پنجره‌ها را باز کنید تا هوا و اکسیژن کافی به داخل نفوذ و جریان پیدا کند.
 
3- هنگام شب، استفاده از نور شمع (وارمر) مناسب است. اگر این امکان وجود ندارد، برای تنظیم نور از سوئیچ کم و زیادکننده استفاده کنید.
 
4- طیف رنگی از سفید تا شکلاتی برای اتاق‌خواب مناسب است.
 
5- اتاق‌خواب دارای بزرگ‌ترین مبلمان است پس ایجاد تعادل در آن اهمیت زیادی دارد. برای این منظور از دو پاتختی در دو طرف تخت استفاده کنید (یکی کافی نیست). روی آن‌ها وسایل تزیینی قرار دهید تا انرژی را کامل کنند.
 
6- بهتر است بالای تخت لبه‌دار باشد. معمولا جنس چوب که با پوشش نرم پوشیده شده باشد، مناسب است.
 
 
 
 
 
فنگ‌شویی در آشپزخانه
 
فنگ‌شویی در آشپزخانه نشانه سلامتی است. بهتر است آشپزخانه نزدیک در ورودی نباشد چون انرژی به راحتی از دست می‌‌رود.
غذا منبع انرژیست. برای این که این انرژی به حداکثر برسد و ضامن سلامتی باشد، لازم است در محیطی هماهنگ و سامان‌یافته تهیه شود تا انرژی چی یا فنگ‌شویی به تعادل برسد.
از آن‌جایی که ما دائما با محیط اطراف تبادل انرژی داریم، اگر آشپزخانه خوب فنگ‌شویی شده باشد، در کیفیت غذای پخته شده و سلامت خانواده نقش مهمی خواهد داشت.
 
1- میوه و سبزی را به غذای خود اضافه کنید.
 
2- آشپزخانه باید از نور مناسب ، تهویه مطبوع ، پاکیزگی برخوردار و پذیرای افراد باشد.
 
3- برای رسیدن به نتیجه بهتر، آشپزخانه را ساده نگه دارید و آن را با وسایل اضافه پر نکنید.
 
4- وسایل اضافه را دور بریزید.
 
5- گاز، یخچال و سینک را طوری قرار دهید تا یک مثلث تشکیل دهند. به این ترتیب بین دو عنصر آب و آتش تعادل برقرار می‌شود.
 
6- استفاده از گل‌های تازه را که انرژی نشاط‌بخشی به شما می‌دهند، فراموش نکنید. یک ظرف میوه، گلدان گل یا گل‌های طبیعی را روی میز آشپزخانه، لبه یا هر جای مناسب دیگر قرار دهید.
 
7- از رنگ‌هایی که حس خوبی در شما ایجاد می‌کنند استفاده کنید. معمولا رنگ اشتها‌آور زرد یا طیف کمرنگ آن یعنی کرم در فنگ‌شویی پیشنهاد می‌شود. رنگ‌های قرمز ، قهوه‌ای و سفید هم مناسبند. از به کار بردن دو رنگ آبی و مشکی که بر عنصر آتش در آشپزخانه اثر منفی دارند، خودداری کنید.
 
 
 
 
فنگ‌شویی در حمام
 
1- سعی کنید برای عدم تداخل انرژی سرویس‌‌ بهداشتی با سایر جاها، در همیشه بسته باشد.
 
2- پنجره سرویس بهداشتی حتی‌الامکان باز باشد. در غیر این‌صورت از تهویه مناسب استفاده کنید.
 
3- استفاده از آینه در کنار عنصر آب ، حس خوبی در شما ایجاد می‌کند.
 
4- انتخاب رنگ سفید ، خاکستری کمرنگ و آبی برای این مکان مناسب است.
 
5- از چیزهایی استفاده کنید که انرژی مثبت به شما دهد. نمک دریا را هنگام استحمام فراموش نکنید.

6- از چند منبع نورانی مانند شمع استفاده کنید.
 
7- انتخاب مواد معطر مانند روغن‌های مختلف با رایحه دلخواه برای ریختن داخل آب، فراموش نکنید.
 
8- حمام را گرم نگه دارید.
 
9- به یک موزیک آرام گوش دهید.
 
10- در صورت تمایل نوشیدنی دلخواه خود را میل کنید.
 
 
 

 

با پارچه و کاغذ دکوراسیون منزلتان را متحول کنید (1)

 

با پارچه و کاغذ دکوراسیون

 

 کم هزینه اما شیک: تزئینات با کاغذ

شما می توانید با هزینه ای بسیار کم با استفاده از کاغذهای تزئینی و با طرح های زنده و شیک دکوراسیون خود را تغییر دهید.

1. خودنمایی کاغذها:

با استفاده از کاغذهای تزئینی و با طرحی شرقی، دیوارهای سفید آپارتمان و اثاثیه بی حس و حال را دگرگون کنید. اولین پروژه این است که یک نوار پهن از کاغذی رنگارنگ را به حباب ارزان قیمت آباژور با استفاده از چسب بچسبانید، سپس نوارهای باریکی از کاغذ را در بالا و پائین لبه آن اضافه کنید تا ظاهر آن تکمیل شود.

 

2.قابهایی از کاغذهای تزئینی:

می توانید یک اثر هنری از کاغذهای رنگارنگ خلق کنید، به این ترتیب که کاغذهایی طرح دار در ابعاد 30×30 سانتی متر را ببرید سپس روی قاب قرار دهید به طوری که 2 تا 3 سانتی متر از هر طرف اضافه باشد، با استفاده از چسب اضافات کاغذ را در پشت آن بچسبانید.
 
 

3.خلاقیت و نو آوری:

یک سینی شیشه ای مانند پنجره ای است که به شما فرصت نمایش یک کار هنری را می دهد. به این ترتیب که می توانید یک کاغذ طرح دار را در پشت این سینی بچسبانید و یا در کف آن به حالت آزاد، کاغذ را بخوابانید.
 
 

4.انتقال به سطوح نرم:

کاغذهای معمولی برای کار روی سطوح نرم و پارچه ای مثل کوسنها مناسب نیستند، برای اینکار باید از کاغذهای حرارتی استفاده کرد به این ترتیب که طرح با استفاده از اتو به پارچه منتقل می شود
 
 
5.وسایل شخصی:
فراموش نکنید که وسایلتان را با طرحهای اختصاصی زینت دهید. فقط پنج دقیقه نیاز است برای بستن یک کمربند کاغذی به دور کتابتان و چند ثانیه برای چسباندن یک قطعه کاغذ در قسمت عکس آلبومتان. 
 
 

 

با پارچه و کاغذ دکوراسیون منزلتان را متحول کنید(2)

 

با پارچه و کاغذ دکوراسیون

 

شما می‌توانید با هزینه ای بسیار کم با استفاده از کاغذهای تزئینی و با طرح های زنده و شیک دکوراسیون خود را تغییر دهید.
 

6. قابی زیبا:

یک کاغذ طرح دار زیبا با رنگی دلپذیر، هنگامیکه به روی یک قاب سیاه رنگ چسبیده شود به یک اثر هنری تبدیل خواهد شد.

7.رومیزی:

می‌توانید با استفاده از کاغذهای رنگارنگ یک رومیزی شیک تهیه کنید، به این ترتیب که نوارهایی با پهناهای متنوع اما با طول یکسان را در کنار هم چسبانده تا طولی پیدا کند که از هر طرف میز 15تا 20 سانتی متر آویزان باشد.

8.کانون توجه:

برای ایجاد یک کار هنری که در وسط میزتان می‌خواهید قرار دهید، می‌توانید از چندین بطری استفاده کنید، به این ترتیب که به صورت یک در میان بطریها را هماهنگ تزئین کنید. برای مثال یک نوار باریکی از کاغذ سبز را به صورت پاپیونی روی بطری گره کنید و دیگری را با چسباندن یک نوار پهن صورتی دور تا دور بطری تزئین کنید.
 

9.زیر بشقابی:

طرحهای کوچک برای زیر بشقابی مناسب نیستند، برای هماهنگ بودن طرح زیر بشقابی با دیگر تزئینات روی میز یک طرح از رومیزی را انتخاب کنید و آن را با استفاده از دستگاه کپی 300 برابر بزرگ کنید و با رنگ صورتی یک حاشیه 5/2 سانتی متری به آن بدهید. اگر می‌خواهید زیر بشقابی شما قابلیت شستشو داشته باشد باید آن را لمینیت کنید.

 

10.قرار دادن نامها:

برای هر مهمان کارتهایی به نام او تهیه کنید و در پشت صندلی آویزان کنید. می‌توانید برای آویزان کردن آنها از قلابهای پرده حمام کمک بگیرید.

11.سایبانی خنک:

با استفاده از کاغذهای رنگی یک پرده زیبا تهیه کنید که از دو رنگ سبز و صورتی تهیه شده باشد و مزر دو رنگ را با نواری به پهنای 5/2 سانتی متر از کاغذ با رنگ صورتی پر رنگ بپوشانید.
 
 

 

تزئینات بسیار زیبا بر دیوارهای اتاق نشیمن

 

تزئینات بسیار زیبا بر

هنگامیکه ما می‌‌خواهیم دکوراسیون اتاق نشیمن‌مان را تغییر دهیم اولین چیزی که به ذهن ما خطور می‌‌کند تغییر مبلمان، اثاثیه، فرش و یا میز می‌‌باشد. آیا فکر نمی‌کنید که دیوارها از لحاظ متراژ فضای بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند. آیا فکر نمی‌کنید دیوارها فضاهایی زنده هستند که قابلیت هر فکر و خلاقیتی را به شما می‌‌دهند. پس چرا سزاوار توجه نباشند؟!

هنگامیکه چهره دیوار منزل شما تغییر بیابد و ظاهر جدید پیدا کند این تغییر می‌‌تواند منزل شما را دگرگون کند بدون خرج بسیار زیادی که از خرید مبلمان و اثاثیه متحمل می‌‌شویم.
 
 
فکر نکنید منظور ما نصب قاب عکسی از گل‌های آفتاب گردان ونگوگ یا عکس مونالیزا یا مرلین مونرو می‌‌باشد. منظور ما نقاشی روی دیوار است. کاری که شاید گذشتگان ما به آن توجه خاصی داشتند و ما از آن غافل شده‌ایم. نقاشی روی دیوار می‌‌تواند در آشپزخانه، اتاق نشیمن،‌ اتاق خواب و یا حتی راهرو منزلتان باشد. نصب تابلو شاید بتواند چهره اتاق شما را تغییر دهد اما براستی کار شما منحصر بفرد و متفاوت می‌‌باشد؟!
 
 
به دیوارها و فضای داخلی منزلتان بیندیشید. شما می‌‌توانید از هر شکل و ایده‌ای استفاده کنید و سعی کنید ایده‌هایتان را روی دیوارها نمایش دهید.
 
شما می‌‌توانید به صورت مستقیم روی دیوار نقاشی کنید یا با هنر چاپ و یا با استفاده از شابلون کار کنید. ظاهر دیوار شما اهمیت دارد نه نحوه انجام آن. این کار را می توانید در هر جایی از دیوار انجام دهید. دیوارهای باریک که قابلیت نصب قاب ندارند و یا در پشت کاناپه و حتی دیوارهای بسیار بزرگ که قابلیت نصب چندین قاب بزرگ را دارند.
 

ما در این مطلب چندین ایده و طرح برای دیوارهای اتاق نشیمن به شما نشان می‌‌دهیم. این طرح‌ها می‌‌تواند راه حل فوق‌العاده‌ای برای تغییر در ظاهر منزل شما باشد. 

 
 
دیوار این اتاق نشیمن با طرحی زیبا از نی‌زار تزئین شده که برگرفته از نقاشی‌های چینی می‌باشد. این طرح زیبای گرافیکی اتاقهایی را که سقف کوتاه دارند، را بلندتر جلوه می‌دهد.
 
 
طرح گرافیکی گلدار روی دیوار، رنگ ساده و خنثی دیوار را از سادگی در آورده است این رنگ تیره بدون این طرح خسته کننده خواهد بود.
 
 
رنگ سبز طرح برگی با رنگ کوسن‌های روی مبل هماهنگ است و این باعث می‌شود چشم در فضا بچرخد و روی یک نقطه خاص متمرکز نشود.
 
 
شاخه درخت از زیر کتابخانه خارج شده و برگ‌های خود را به روی زمین می‌ریزد، این طرح جالب و منحصر به فرد زیبایی اتاق را چندین برابر کرده است.  
 
 
طرح زیبای گرافیک درخت روی حباب لوسر هم تکرار شده است، رنگ زنده قرمز با طرح منحصر به فرد یک درخت جذابتر به نظر می رسد.

 

 

بهترین تركیب بندی برای كمدهای شخصی

 

بهترین تركیب بندی برای كمدهای

 

از این طرح‌های شگفت انگیز برای تقسیم بندی كمدهایتان الهام بگیرید.
 
 
1.كمدی با یك لنگه در:

 

در این كمد ساختن یك جفت قفسه باعث شده است ازیك فضای كوچك بیشترین استفاده را كرد.
در این جا یك فضایی ایجاد شده است كه نظم پذیر باشد چندین لایه تی شرت، شلوار جین، و پلیور قرار گرفته است.
همچنین جعبه‌هایی مناسب و  سبدهایی حصیری برای لباس‌های زیر تعبیه شده است.
 
2. گیره‌هایی برای آویزان كردن.

یك جفت قلاب كمك می‌‌كند به جا دادن یك سری از وسایل در دیواری باریكی و بلند. استفاده راحت و ارزان از این قلاب‌ها به طور معجزه آسایی اقلام را از له شدن و  چلانده شدن محافظت میكند.
 
3. جا دادن و مخفی كردن لباس‌های فصلی
 

وقتی فصل زمستان تمام می‌‌شود دیگر نیازی به كاپشن‌ها و لباس‌های ضخیم نیست كه در كمد آویزان كنید. در عوض می‌‌توانید آنها را در یك جعبه مقوایی قرار دهید و در قفسه بالای كمدتان بگذارید.
چكمه‌های زمستانی تان را تمییز كنید و به طور مناسب در كنار آنها قرار دهید تا زمانی كه دوباره به آنها نیاز داشته باشید.
بعد از فصل تابستان میتوانید لباسها و كفش‌های تابستانی تان را به همین صورت جمع كنید.
 
4. مخزن مخفی

 
پشت لباسهای آویزان، ته كمد( در جایی از كمد كه بلا استفاده است) یك جا لباسی با قلاب‌های جفت دار می‌‌توانید نصب كنید تا محلی برای آویزان كردن كمربندها، شال‌ها باشد.
 
 
5. یك كمدشیك كه به راحتی می‌‌توان جلوی آن قدم زد.
 

اگر می‌‌خواهید تصمیم بگیرید كه چه چیزی را نگه دارید و چه چیزی را نمی خواهید با قدم زدن در جلوی این كمدها در محدوده‌های 5/2 متریاین سوال‌ها از خود بپرسید: آیا این اندازه است؟ آیا این را می‌‌پوشی؟ آیا با این خوش قواره به نظر می‌‌آیی؟
اگر جواب شما به هركدام از این سوال‌ها نه بود حالا به این فكر كنید كه چه طوری از دست آن خلاص شوید.
 
6. طراحی بسیار شیك و اساسی
 

با حذف در‌ یكی از طبقه‌های كمد شخصی تان آن را به حالت روباز تغییر دهید . ویك آیینه كوچك رابه دیوا ر تكیه دهید و یك سری از وسایل و یادگاری‌هایتان را مقابل آن بگذارید.
همچنین  بهترین جا برای نگه داشتن عطرها و ادكلن‌هایتان می‌‌باشد. برای اینكه كمدها معمولاَ تاریك و سرد هستند و شما می‌‌توانید به راحتی از آن استفاده كنید وقتی كه لباس می‌‌پوشید.
 
7. یك جالباسی مخصوص:
 

لباسهایی مثل تی شرت‌ها و ژاكت و شلوار بیشترین جا را برای آویزان شدن نیاز دارند. این جا لباسی نصب شده بر روی دیوا&#

پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰ | 0:17 | aramesh | |

آیا خانمها صورت‌های مردانه را دوست دارند؟

 

 

چه چیز باعث می‌شود بگوییم صورتی زیبا است؟ چه چیز باعث می‌شود همه دوست داشته باشند با کسانی باشند که چهره‌های زیبا دارند؟ در سال‌های اخیر، دانشمندان به تئوری تکامل برگشته‌ اند تا کمکمان کنند درک کنیم چرا بعضی چهره‌ ها به نظر جذاب‌تر از بقیه می‌رسند.

براساس رویکرد تکامل، جذابیت افراد مستقیماً با ارزش آنها بعنوان همسر مرتبط است. یک همسر با ارزش کسی است که قدرت باروری شما را به بهترین نحو تقویت کند. وقتی به گذشته تکاملی نژاد انسان برگردیم، کسی که نشانه ‌های ارزش یک همسر احتمالی را متوجه شده باشد و عمداً یک همسر باارزش انتخاب کرده باشد، بچه‌های بیشتری از او تولید می‌کند. این بچه‌ها هم ژن‌های زیبایی و جذابی را به ارث می‌برند.

 

درنتیجه توجه به جذابیت ظاهری بخشی از طرح تکاملی ماست.

 

این تحلیل علمی در این واقعیت که مجلات و برنامه‌های تلویزیونی پُر از افراد جذاب است، منعکس می‌شود. مشخص است که هم زنان و هم مردان شدیداً به ظاهر همسرشان اهمیت می‌دهند.

 

این مسئله در دنیای حیوانات هم صدق می‌کند. انواع مختلف گونه‌های حیوانات بر عوامل خارجی برای جذب همسر مثل سایز، شکل و رنگ پَر، پوست و موی بدن تکیه دارد. چرا تکامل این ویژگی‌های خاص را تشدید کرده است؟ انواع مکانیزم‌های مختلف می‌توانند در این زمینه دخیل باشند. مشخص‌ترین آن این است که جذابیت با کیفیت ژن فرد در ارتباط است.

 

رابطه تستوسترون

یک رابطه بین "ژن خوب" و جذابیت، شکل چهره مردانه است.

 

همه ما می‌توانیم تفاوت بین یک زن و مرد بالغ را تشخیص دهیم و محققان دلایل آن را پیدا کرده‌اند. دخترها و پسرها شکل صورت تقریباً مشابهی دارند. در دوران بلوغ، هورمون‌ها برای زنانه کردن یا مردانه کردن آنها و ایجاد ویژگی‌های متمایز از زنان و مردان بالغ روی صورتشان کار می‌کند. تستوسترون رشد برخی خصوصیات خاص چهره را افزایش می‌دهد—مثل فک و گونه‌ها. به همین دلیل صورت پسرها بیشتر از پسرها رشد می‌کند. صورت‌های زنانه تقریباً بچگانه باقی می‌مانند. سطح بالای استروژن در دختران در حال رشد از رشد استخوان صورت جلوگیری می‌کند و موجب افزایش ضخامت لب‌ها و انباشتگی چربی در گونه‌ها می‌شود.

 

از دیدگاه تئوریک، مردانی که صورتی مردانه دارند جذاب‌تر هستند زیرا برای ایجاد این خصوصیات هزینه تکاملی شده است. دلیل آن به سطح تستوسترون مربوط به شکل صورت خیلی مردانه برمی‌گردد. تستوسترون تاثیر سیستم ایمنی بدن را کاهش می‌دهد و به همین ترتیب افراد سالم که سیستم ایمنی قوی دارند می‌توانند تولید هورمون‌های لازم برای تولید ویژگی‌های مردانه را تامین کنند.

 

کیفیت سیستم ایمنی بدن ما به ژن ما مرتبط است. بنابراین یک صورت مردانه جذاب، قوی بودن سیستم ایمنی را نشان می‌دهد.

 

صورت مردانه درمقابل صورت بچگانه (baby-face)

بعنوان مثال، تحقیقات نشان می‌دهند که نوجوانان پسر با خصوصیات صورت غالب، در سنین پایین‌تری رابطه ‌جنسی را شروع می‌کنند تا آنهایی که خصوصیات چهره غالب ندارند. در برخی مواقع، غلبه چهره می‌تواند موفقیت کاری را پیشبینی کند. مثلاً محققان دریافته‌اند که سلطه چهره فارغ ‌التحصیلان آکادمی نظامی با نمره پایانی آنها در اتمام کار رابطه دارد. افزایش تستوسترون تاثیرات منفی هم دارد. مردان متاهل که سطح تستوسترون بالایی دارند معمولاً بیشتر دچار روابط مشکل‌دار زناشویی و مرتکب خیانت می‌شوند.

 

در سوی دیگر صورت‌های زنانه یا بچگانه قرار دارند که در آنهاچانه کوچک‌تر، ابروها بالاتر و چشم‌ها بزرگتر هستند. هم زنان و هم مردانی که صورت بچگانه دارند گرم‌تر، صادق‌تر و جدی‌تر به نظر می‌رسند اما ساده‌تر و از نظر فیزیکی ضعیف‌تر هستند. در تحقیقات دادگاهی مشخص شده است که این افراد کمتر به جرم و جنایت ارتکاب می‌ورزند و درصورت وجود جرم کیفری که برایشان در نظر گرفته می‌شود سبک‌تر است. هر دو اینها بخاطر تاثیر سادگی و صداقت این افراد است.

 

به نظر می‌رسد این الگوها واقعیت را منعکس می‌کنن. محققان دریافته‌اند که هرچه مردی صورت بچگانه‌تری داشته باشد، خود را گرم‌تر و نزدیک‌شدنی‌تر می‌انگارد و خشونت کمتری دارد. در آزمایشات دیگر، کسانیکه چهره‌شان کمتر صادق به نظر می‌رسید، بیشتر برای آزمایشاتی که آنها را درگیر فریب می‌کرد داوطلب می‌شدند تا آنهایی که صورتشان صادق به نظر می‌رسید.

 

چهره ‌خوانی

یک تحقیق که در دانشگاه سنت اندروز انجام گرفت نشان داد که ژاپنی‌ها و انگلیسی‌ها برای مردان چهره ‌های زنانه ‌تر را ترجیح می‌دهند تا صورت‌های مردانه.

 

این یافته احتمالاً نشانگر این واقعیت است که افراد شخصیت‌های مختلف را از شکل چهره فرد می‌خوانند.

 

آنها شکل زنانه صورت برای مردها را با خصوصیات مثبتی مثل صداقت، گرمی و همکاری مرتبط می‌بینند. برعکس ویژگی‌هایی مثل سلطه با شکل چهره مردانه ‌تر مرتبط است.

 

شخصیت همسر احتمالی عامل مهمی در موفقیت باروری به حساب می‌آید، ازاینرو جای تعجب نیست که شخصیتی که افراد از صورت دیگران می‌خوانند بر درک آنها از جذابیت آن چهره تاثیر بگذارد. زنانگی در صورت‌های مردان می‌تواند جذاب باشد زیرا با خصوصیات شخصیتی مثبت مرتبط است.

 

اما مسئله به این سادگی‌ها هم نیست. تحقیقات دیگر نشان داده است که افراد مردانگی و سلطه را در صورت‌های مردان جذاب می‌بینند. یافته‌های متناقض نشاندهنده مزایا و معایب صورت‌های زنانه یا مردانه است. همسری که سطح تستوسترون بالایی دارد، ژن ایمنی بسیار خوبی دارد اما چنین همسری ویژگی‌های شخصیتی منفی دارد و احتمال تنها گذاشتن زنی که او را انتخاب می‌کند بسیار بالاتر است.

 

یک راه ‌حل برای این تناقض می‌تواند این باشد که صورت‌های مردانه خیلی جذاب دارای ترکیبی از هم خصوصیات زنانه و هم مردانه است. جذاب ‌ترین صورت‌ها نشان دهنده یک همسر سلطه‌گر و درعین حال کمک‌رسان است.

 

مردان مردانه و روابط کوتاه‌مدت

همه ما می‌دانیم که طول مدت روابط کاملاً متفاوت است: بعضی از روابط مدت زمان درازی طول می‌کشند درحالیکه بعضی از آنها شاید حتی بیشتر از یک شب هم به طول نینجامند. اینکه یک رابطه چه مدت طول بکشد بر انتخاب هر دو فرد درگیر در آن بستگی دارد و می‌تواند در شکل صورت‌های دو طرف هم منعکس شود.

 

مردانی که صورت‌های مردانه دارند غالباً پدر خوبی به شما نمی‌روند اما ژن‌های بسیار باکیفیتی دارند، به این دلیل ممکن است روابط بد طولانی‌ مدتی برقرار کنند که در کوتاه‌ مدت جذاب هستند. برعکس، مردانی که صورت‌های زنانه با بچگانه دارند پدران بهتری هستند و همکاری بیشتری با همسر خود دارند، به این دلبل در روابط طولانی ‌مدت همسرانی جذاب دیده می‌شوند.

 

اخیرا این ایده در تحقیقی که بر روی تلویزیون بریتانیا انجام گرفت آزمایش شد. این تحقیق روی بیش از 18،000 شرکت‌کننده کار کرد. در این تحقیق، تصاویری از مردانی با چهره‌های مردانه و مردانی با چهره‌های زنانه، همراه با دو آگهی قرارملاقات داده شد. شرکت‌ کننده باید هر تصویر چهره را با یکی از آگهی‌ها مرتبط می‌کرد. تنها تفاوت در آگهی‌ها طول مدت احتمالی روابط بود: کوتاه‌ مدت یا بلند‌مدت.

 

یافته‌ های تحقیق مشخص کرد که اکثر افراد چهره مردانه را با این آگهی مرتبط کردند: جذاب، متخصص جوان و مجرد، برای مدت کوتاهی به این شهر برگشته، علاقه‌ مند به رستوران و کافه، اهل شوخی و ورزش، علاقه‌ مند به آشنایی با فردی برای تفریح.

 

همچنین چهره‌ زنانه‌ تر را با این آگهی مرتبط کردند: جذاب، اسپرت، جوان، مجرد، شوخ ‌طبع، کار حرفه ‌ای، علاقه‌م ند به مستقر شدن، اهل رستوران و کافه، به دنبال کسی برای عشق ورزیدن تا آخر عمر.

 

نتایج نشان داد که مردم فکر می‌کنند مردانی که چهره‌ هایی مردانه‌ تر دارند روابطشان معمولاً کوتاه‌ است درحالیکه مردانی که چهره‌های بچگانه یا زنانه‌تر دارند به دنبال روابط طولانی‌مدت هستند. چرا؟ احتمالاً به این خاطر که افراد تصور می‌کنند مردان با چهره‌ های مردانه کمتر از دسته دیگر مردان در روابطشان هزینه می‌کنند یا زنان مردان دسته اول را بیشتر برای روابط کوتاه مدت خود انتخاب می‌کنند.

 

کدام وقت ماه؟

تحقیق دیگری در دانشگاه اندروز دلیلی این را نشان داد که چرا زنان در برخی تحقیقات اولویت را به مردانی که چهره مردانه دارند می‌دهند و در برخی دیگر به مردانی که چهره‌های زنانه‌تر دارند: آنها یک استراتژی میکس برای پیدا کردن طرف مقابل خود به کار می‌بندند که با چرخه قاعدگی آنها تغییر می‌کند.

 

براساس یافته‌های این تحقیق، زنان در زمان‌های اوج باروری چرخه قاعدگی خود که احتمال باردار شدن آنها بالاتر است، مردانی که چهره‌های مردانه‌تر دارند را انتخاب می‌کنند. این نشان می‌دهد که زنان وقتی می‌خواهند باردار شوند ترجیح می‌دهند از ژن بهتری برای فرزندشان استفاده کنند و در این زمان به روابط طولانی‌مدت و درنتیجه مردانی که چهره‌هایی زنانه‌تر دارند، اهمیت زیادی نمی‌دهند.

 

تحقیق بر زمان انجام خیانت‌ها یا درواقع روابط جنسی خارج از ازدواج نشان داده است که این روابط همزمان با اوج باروری زنان بوده است. کنار هم گذاشتن این دو یافته—اینکه چهره‌های مردانه در زمان‌های اوج باروری که احتمال رابطه‌ جنسی بیشتر است جذاب‌تر هستند و اینکه این چهره‌ها معمولاً روابطی کوتاه مدت دارند—نشان می‌دهد که زنان می‌خواهند همه چیز را باهم داشته باشند. آنها مردانی که صورت زنانه و ظریف دارند را برای رابطه‌ طولانی‌ مدت خود انتخاب می‌کنند درحالیکه هرازگاه با مردانی که چهره‌هایی مردانه دارند بخاطر ژن ‌ایمنی خوبشان رابطه کوتاه‌ مدت برقرار می‌کنند.

 

 

دوشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۰ | 19:30 | aramesh | |

این تصویر مربوط به کارتون پلنگ صورتی در حدود 39 سال پیش است. وقتی که پلنگ صورتی چمدونشو میبنده که بره سفر توریستی ، چهار کشور رو انتخاب میکنه که یکی از کشورها ایرانه

پلنگ صورتي

شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۰ | 19:47 | aramesh | |


حتما ماجرای راننده ایرانی در کانادا را شنیده‌اید که دنده عقب می‌رفته که به ماشین یک کانادایی می‌زند و پلیس که می‌آید، از راننده ایرانی عذرخواهی می‌کند و می‌گوید ” لابد راننده کانادایی مست است که مدعی‌ شده شما دنده عقب می‌رفتید!”
حالا اتفاق جالب‌تری در اتوبان اصفهان رخ داده: همشهری اصفهانی ما توی اتوبان با سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت می رفته که پلیس با دوربینش شکارش می کند و ماشینش را متوقف می کند. پلیس می‌آید کنار ماشین و می‌گوید:
“گواهینامه و کارت ماشین!” اصفهانی با لهجه غلیظی می‌گوید:” من گواهینامه ندارم. این ماشینم مالی من نیست. کارتا ایناشم پیشی من نیست.
من صاحَب ماشینا کشتم آ جنازشا انداختم تو صندق عقب. چاقوش هم صندلی عقب گذاشتم! حالاوَم داشتم میرفتم از مرز فرار کونم، شوما منا گرفتین.”
مامور پلیس که حسابی گیج شده بوده بیسیم می‌زند به فرمانده‌اش و عین قضیه را تعریف می‌کند و درخواست کمک فوری می‌کند.
فرمانده اش هم میگوید که او کاری نکند تا خودش را برساند! فرمانده در اسرع وقت خودش را به محل می‌رساند و به راننده اصفهانی می‌گوید:
آقا گواهینامه؟ اصفهانی گواهینامه اش را از توی جیبش در می‌آورد و می‌دهد به فرمانده. فرمانده می‌گوید: کارت ماشین؟ اصفهانی کارت ماشین را که به نام خودش بوده از جیبش در می‌آورد و می‌دهد به فرمانده.
فرمانده که روی صندلی عقب چاقویی نیافته، عصبانی دستور می‌دهد راننده در صندوق عقب را باز کند. اصفهانی در را باز میکند و فرمانده می‌بیند که صندوق هم خالی است.
فرمانده که حسابی گیج شده بوده، به راننده اصفهانی می‌گوید:” پس این مأمور ما چی میگه؟!”
اصفهانی می‌گوید: “چی میدونم والا جناب سرهنگ! حتماً الانم می‌خواد بگد من داشتم ۱۸۰ تا سرعت می‌رفتم؟

جمعه هجدهم شهریور ۱۳۹۰ | 11:50 | aramesh | |

کاش هنوزم همه رو ۱۰ تا دوست داشتیم


 
http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/0712051958381b6.jpg

 


بچه که بودیم چه دل های بزرگی داشتیم

اکنون که بزرگیم چه دلتنگیم


کاش دلهامون به بزرگی بچگی بود

کاش همان کودکی بودیم که حرفهایش

را از نگاهش می توان خواند
http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/00032149.jpgکاش برای حرف زدن

نیازی به صحبت کردن نداشتیم
http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/kids_kissing.jpg

کاش برای حرف زدن فقط نگاه کافی بود

کاش قلبها در چهره بود
http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/boy-hugging-tree.jpg


اما اکنون اگر فریاد هم بزنیم کسی نمی فهمد

و دل خوش کرده ایم که سکوت کرده ایم

http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/017.jpgدنیا را ببین...

بچه بودیم از آسمان باران می آمد

بزرگ شده ایم از چشمهایمان می آید!


http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/image010.jpg


بچه بودیم همه چشمای خیسمون رو میدیدن

بزرگ شدیم هیچکی نمیبینه


http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/13880231.jpg


بچه بودیم تو جمع گریه می کردیم

بزرگ شدیم تو خلوت
http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/rup5js.jpg

بچه بودیم راحت دلمون نمی شکست

بزرگ شدیم خیلی آسون دلمون می شکنه


بچه بودیم همه رو
۱۰ تا دوست داشتیم

بزرگ که شدیم بعضی ها رو هیچی


بعضی هارو کم و بعضی ها رو بی نهایت دوست داریم

http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/626000sm.jpg


بچه که بودیم قضاوت نمی کردیم و همه یکسان بودن

بزرگ که شدیم قضاوتهای درست و غلط باعث شد که

اندازه دوست داشتنمون تغییر کنه


http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/kids-gardening-toys-03.jpg


کاش هنوزم همه رو

به اندازه همون بچگی
۱۰ تا دوست داشتیم
بچه که بودیم اگه با کسی


دعوا میکردیم
۱ ساعت بعد از یادمون میرفت
http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/painful-kiss-jyb-photography.jpg


بزرگ که شدیم گاهی دعواهامون سالها تو یادمون مونده و آشتی نمی کنیم


بچه که بودیم گاهی با یه تیکه نخ سرگرم می شدیم

بزرگ که شدیم حتی
۱۰۰ تا کلاف نخم سرگرممون نمیکنه
http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/untitled.jpg


بچه که بودیم بزرگترین آرزومون داشتن کوچکترین چیز بود

بزرگ که شدیم کوچکترین آرزومون داشتن بزرگترین چیزهبچه که بودیم آرزومون بزرگ شدن بود

بزرگ که شدیم حسرت برگشتن به بچگی رو داریم
http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/ertyhjkl.jpg


بچه که بودیم تو بازیهامون همش ادای بزرگ ترها رو در می آوردیم

بزرگ که شدیم همش تو خیالمون بر میگردیم به بچگی

http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/Delepak_JupiterImages-24845221.jpg

بچه بودیم درد دل ها را به هزار ناله می گفتیم همه می فهمیدند

بزرگ شده ایم درد دل را به صد زبان به کسی می گوییم... هیچ کس

نمی فهمد


بچه بودیم دوستیامون تا نداشت


بزرگ که شدیم همه دوستیامون تا داره

http://uploader.ir/rozanehgroup/esfand88/fariba/frrer.jpg

بچه که بودیم بچه بودیم


بزرگ که شدیم بزرگ که نشدیم هیچ؛ دیگه همون بچه هم نیستیم

سه شنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۰ | 15:39 | aramesh | |

کسی که گذشته گان خود را شناخت


،خود را شناخته است

 

 

 

شهر سوخته اما پیشرفته

شهر سوخته در ۵۶ کیلومتری زابل در استان سیستان و بلوچستان و در حاشیه جاده زابل - زاهدان واقع شده است

 

این شهر در ۳۲۰۰ سال قبل از میلاد پایه گذاری شده است

 

«کلنل بیت» یکی از ماموران نظامی بریتانیا از نخستین کسانی است که

در دوره قاجار و پس از بازدید از سیستان به این محوطه اشاره کرده و

نخستین کسی است که در خاطراتش این محوطه را شهر سوخته نامیده

و آثار باقیمانده از آتش سوزی را دیده است

 

شهر سوخته دارای نظام مرتب و منظم آب‌رسانی و تخلیه‌ی فاضلاب بوده است

 

اولین جراحی بروی مغز در این شهر و بروی سر یک دختر بچه انجام گردیده است

 

بر مبنای یافته‌های باستان شناسان شهر سوخته ۱۵۱ هکتار وسعت دارد

 

براي نخستين بار در شهر سوخته يك چشم مصنوعي متعلق به 4800 سال پيش كشف شد. این چشم مصنوعی متعلق به زنی 25 تا 30 ساله بوده که در یکی از گور های شهر سوخته مدفون شده بوده است.

 

چشم مصنوعی شهر سوخته

 

کشف اولین خط کش جهان با قدمت بیش از پنج هزار سال

 

این خط کش به طول 10 سانتیمتر با دقت نیم میلیمتری و از جنس چوب آبنوس است. کشف خط کش در شهر سوخته زابل نشانگر این است که ساکنان این شهر باستانی دارای پیشرفت های زیادی در زمینه علم ریاضیات بوده اند

 

قدیمی ترین تخته نرد جهان

 

از گور باستانی موسوم به شماره 761 کهن ترین تخته نرد جهان به همراه 60 مهره ی آن در شهر سوخته پیدا شد. این تخته نرد بسیار قدیمی تر از تخته نردی است که در گورستان سلطنتی «اور» در بین النهرین پیدا شده بود.

مخترع انیمشین در جهان ما بوده ایم نه چینی ها

نخستین انیمیشن جهان

 

باستان شناسان هنگام کاوش در گوری 5 هزار ساله جامی را پیدا کردند که نقش یک بز همراه با یک درخت روی آن دیده می شود. آن ها پس از بررسي اين شي دريافتند نقش موجود بر آن برخلاف ديگر آثار به دست آمده از محوطه‌هاي تاريخي شهر سوخته، تکراري هدفمند دارد، به گونه‌اي که حرکت بز به سوي درخت را نشان مي دهد. هنرمندی که جام سفالين را بوم نقاشي خود قرار داده، توانسته‌ است در 5 حرکت، بزي را طراحي كند كه به سمت درخت حركت و از برگ آن تغذيه مي کند.

 

جام شهر سوخته

حاصل انیمیشن و باز سازی آن بروی کامپیوتر

 

به گفته اين باستان‌شناس، بز از جمله حيواناتي است كه در رسيدن به ارتفاعات تبحر داشته و مي‌تواند با يك حركت جهشي به سمت بالا حركت كند. هنرمند نقاش شهر سوخته‌اي، با دقت و زبردستي موفق به تصوير كردن جهش اين بز شده است.

 

انیمیشن شهر سوخته

از دیگر اشیای مهم از میان هزاران شی یافت شده، می‌توان از سفال با امضای سفال‌گر بر روی آن، چکش، سوزن، شهرک‌های مسکونی و ساختمان‌های همه‌گانی هم‌چون آپارتمان، بذر خربزه، حبوبات، ماهی خشک کرده، برنج، زیره، کوره‌های سفالگری، کوره‌های ذوب فلزات، دکمه، تبر، بندکفش، قلاب، شانه سر، طناب، سبد، گل مو، قاب‌های چوبی، کفش، کمربند و ... نام برد.

قدیمی ترین تاس جهان :

 

http://www.irandeserts.com/pics-5/burntcity-2big.jpg

 

سرزمین های جدا شده از ایرا ن در طول 196 سال گذشته


http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1388/8/20/41637_420.jpg
آخرین نقشه بین المللی ایران پیش از جدا شدن سرزمینهای تاریخی آن ، انتشارات تامسون (1814)با توجه به تهدید های مرزی موجود علیه تمامیت ارضی ایران بد نیست به این نکته اشاره کنیم که سرزمین کنونی ایران، تنها سی درصد از ناحیه‌ای وسیع است که در تاریخ با نام‌های
«ایران‌زمین»،«ایران‌بزرگ » یا «ایرانشهر» و در ‏جغرافیا با نام «فلات ایران» شناخته می شود. ترفند ها و دسیسه های بیگانگان و سستی پادشاهان بی کفایت گذشته بخش های زیادی ازاین سرزمین کهن را در طول فاصله کوتاه 196 ساله از ایران بزرگ جدا نمود که مروری بر چگونگی هر یک از این جدایی ها به رغم تلخی بسیار برای میهن گرایان ایرانی جهت الزام جدیت و حساسیت ما دست کم برای حفظ سرزمین های باقیمانده موجود بسیار آموزنده خواهد بود..

گستره سرزمین‌های جدا شده از ایران در قراردادهای ترکمانچای،گلستان،آخال،پار یس و... به قرار زیر است:

سرزمین های جدا شده قفقاز بر اساس قرارداد های گلستان و ترکمانچای با روسیه(1813 و 1828 م.)
آران و شروان:
۸۶۶۰۰ کیلومتر مربع؛
ارمنستان:
۲۹۸۰۰ ک .م؛
گرجستان:
۶۹۷۰۰ ک.م؛ داغستان: ۵۰۳۰۰ ک.م؛
اوستیای شمالی:
۸۰۰۰ ک.م؛
چچن:
۱۵۷۰۰ ک .م؛
اینگوش:
۳۶۰۰ ;ک.م
جمع ‏کل:
۲63700 کیلومتر مربع

سرزمین‌های جداشده ایران شرقی براساس پیمان پاریس و پیمان منطقه ای مستشاران انگلیسی

هرات وافغانستان:
۶۲۵۲۲۵ ک.م؛
بخش‌هایی از بلوچستان و مکران: 3
۵۰۰۰۰ ک.م؛
جمع کل:
۹۷۵۲۲۵ کیلومتر مربع

سرزمین‌های جداشده ‏ورارود(ماوراءالنهر) بر اساس پیمان آخال با روسیه(1881 م.)

ترکمنستان:
۴۸۸۱۰۰ ک.م؛
ازبکستان:
۴۴۷۱۰۰ ک.م؛
تاجیکستان:
۱۴۱۳۰۰ ک.م؛ بخش‌های ضمیمه شده ‏به قزاقستان: ۱۰۰۰۰۰ک.م؛
بخش‌های ضمیمه شده به
قرقیزستان: ۵۰۰۰۰ ک.م؛
جمع کل: 1226500 کیلومترمربع

سرزمین های جداشده جنوب خلیج فارس بر اساس پیمان منطقه ای مستشاران انگلیس
امارات:83600ک.م:
بحرین:694 ک.م:
قطر:11493ک.م:
عمان:309500ک.م:
جمع کل: 405287کیلومتر مربع

مساحت سرزمین‌های جدا شده از ایران درونی به همراه دو سوم کردستانات (که در دوره صفویه به اشغال عثمانی در آمد و بعد ها در بین سه کشور ترکیه،عراق و سوریه تقسیم شد) به مساحت تقریبی 200000ک.م. و نیز عراق به مساحت 438317ک.م. در جمع حدود 3.5 میلیون کیلومتر مربع بالغ می شود که این مقدار تجزیه یک کشور در کل تاریخ ایران و دنیا بی سابقه است.

 

سه شنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۰ | 15:27 | aramesh | |

عكسهاي مارپيچ

 


ادامه مطلب
شنبه دوازدهم شهریور ۱۳۹۰ | 16:34 | aramesh | |


روزی من با یک تاکسی به فرودگاه مي رفتم. ما داشتیم در خط عبوری صحیح رانندگی می کردیم که ناگهان یک ماشین درست در جلوی ما از جای پارک بیرون پرید. راننده تاکسی ام محکم ترمز گرفت. ماشین سر خورد، و دقیقاً به فاصله چند سانتیمتر از ماشین دیگر متوقف شد!
راننده ماشین دیگر سرش را ناگهان برگرداند و شروع کرد به ما فریاد زدن. راننده تاکسی ام فقط لبخند زد و برای آن شخص دست تکان داد. و منظورم این است که او واقعاً دوستانه برخورد کرد.
بنابراین پرسیدم: ((چرا شما تنها آن رفتار را کردید؟ آن شخص نزدیک بود ماشین تان را از بین ببرد و ما رابه بیمارستان بفرستد!)) در آن هنگام بود که راننده تاکسی ام درسی را به من داد که اینک به آن می گویم:
((قانون کامیون حمل زباله.)) او توضیح داد که بسیاری از افراد مانند کامیون های حمل زباله هستند. آنها سرشار از آشغال،  ناکامی،  خشم، و ناامیدی در اطراف می گردند. وقتی آشغال در اعماق وجودشان  تلنبار می شود، آنها به جایی احتیاج دارند تا آن را تخلیه کنند و گاهی اوقات روی شما خالی می کنند.
به خودتان نگیرید. فقط لبخند بزنید، دست تکان بدهید، برایشان آرزوی خیر بکنید، و بروید.
آشغال های آنها را نگیرید و پخش کنید به افراد دیگر ی در سرکار، در منزل، یا توی خیابان ها.
حرف آخر این است که افراد موفق اجازه نمی دهند که کامیون های آشغال روزشان را بگیرند و خراب کنند.

زندگی خیلی کوتاه است که صبح با تأسف
از خواب برخیزید، از این رو.....

((افرادی را که با شما خوب رفتار می کنند دوست داشته باشید. برای

آنهایی که رفتار مناسبی ندارند دعا کنید.))

زندگی ده درصد چیزی است که شما می سازید و نود درصد نحوه

برداشت شماست.
__.

جمعه یازدهم شهریور ۱۳۹۰ | 1:22 | aramesh | |

نقاشی های زیبا و رومانتیک

 

 


ادامه مطلب
دوشنبه هفتم شهریور ۱۳۹۰ | 16:38 | aramesh | |

نقاشي هاي زيبا و ديجيتالي

 


ادامه مطلب
دوشنبه هفتم شهریور ۱۳۹۰ | 16:33 | aramesh | |

گوگل در برابر فیس بوک، از نگاه اعداد و ارقام

 

 

 

 

دو سنگین وزن اینترنت در کارزار شبکه های اجتماعی رو در روی یکدیگر ایستاده اند. برای تجزیه و تحلیل نتیجه این رقابت و آینده شبکه های اجتماعی، بهتر است با اعداد و ارقام به سنجش این دو هم آورد بپردازیم.

 

با رونمایی از سرویس گوگل پلاس (که ثبت نام در آن از 17تير برای همه دارندگان اکانت جمیل آزاد شده)، شرکت گوگل تصمیم گرفته تا غول دنیای شبکه های اجتماعی (فیس بوک) را به چالش بکشد و به رقیب قدر بالقوه ای برای آن تبدیل گردد. در بررسی ها هر کس از زاویه ای به موضوع می نگرد. برخی برنده را فیس بوک می دانند که تعداد کاربران آن هم اکنون از مرز ۷۵۰ میلیون نفر گذشته است. گروهی هم شانس را با گوگل یار می دانند زیرا علاوه بر مهندسان کارکشته، همین ابتدای کار تعداد بسیار زیادی کاربر بالقوه در سرویس های متنوع اش در اختیار دارد.

 

کاربران

گوگل از این نظر در سطح دنیا بی نظیر است. طبق آمار کام اسکور تعداد بازدیدکنندگان ماهانه گوگل در می از مرز یک میلیارد نفر گذشت و رکورد جدیدی را در تاریخ اینترنت به جا گذاشت. فیس بوک هم در این ماه کمی بیش از ۷۱۳میلیون نفر بازدید داشته است.

 

البته اگر مدت زمانی را که کاربر در سایت می گذراند، مبنای سنجش قرار دهیم، فیس بوک با عدد ۶ ساعت به ازای هر نفر در ماه، با سرعت سرسام آوری گوگل را با مدت زمان ۲۰ دقیقه به ازای هر نفر در ماه، پشت سر می گذارد. البته از نظر میزان رضایتمندی کاربران، گوگل با فاصله فراوانی بر روی سکویی بالاتر از فیس بوک ایستاده است.

 

مقایسه: از نظر تعداد کاربران، گوگل هنوز حاکم بلامنازع اینترنت است. فیس بوک هم توانسته تعداد قابل توجهی از کاربران اینترنت را راضی کند که زمان نسبتا زیادی را به وقت گذرانی در سایت اش بپردازند. با این وجود میزان رضایتمندی کاربران فیس بوک در سطح پایین تری نسبت به گوگل قرار دارد.

 

گردش مالی

به این دلیل که گوگل یک شرکت عمومی است و باید هر فصل گزارشات مالی اش را منتشر کند، اطلاعات ما در این زمینه کاملا واضح و سر راست هستند. اما تا زمانی که فیس بوک به صورت خصوصی اداره می شود، درباره اطلاعات مالی آن نمی توان به صراحت قضاوت کرد. بر اساس گزارشی از وال استریت ژورنال ، گردش مالی سال گذشته فیس بوک بالغ بر ۱.۸۶ میلیارد دلار بوده و پیش بینی می شود که امسال به ۴ میلیارد دلار هم برسد. گوگل هم گردش مالی کلی سال گذشته اش را ۲۹.۳ میلیارد دلار اعلام کرده است.

 

 

 

eMarketer تخمین می زند که سال گذشته گوگل ۳۸.۵ درصد بازار تبلیغات آنلاین را در اختیار خود داشته، در حالی که سهم فیس بوک از این بازار تنها ۴.۶ درصد بوده است. پیش بینی می شود که امسال هم سهم فیس بوک به ۷ و سهم گوگل به ۴۰.۸ درصد برسد.

 

مقایسه: از نظر گردش مالی گوگل به شکل قابل توجهی بزرگتر از فیس بوک است و همچنان در حال رشد است. اما فیس بوک با سرعت بیشتری توسعه می یابد.

 

کارمندان

با توجه به اینکه فیس بوک تا کنون آماری در این خصوص منتشر نکرده، استفاده از این معیار کمی سخت می شود. اما نیویورکر به تازگی تعداد کارکنان فیس بوک را ۲۵۰۰ نفر برآورد کرده است . این عدد تقریبا ۲ برابر تخمین سال ۲۰۱۰ است. گوگل اعلام کرده که ۲۴۴۰۰ کارمند در پایان ۲۰۱۰ و ۱۹۸۳۵ کارمند در پایان ۲۰۰۹ داشته است.

 

مقایسه: همانند گردش مالی، تعداد کارمندان گوگل به شکل قابل توجهی بیشتر از فیس بوک است. اما به نظر می رسد که رشد فیس بوک در این زمینه هم بسیار چشمگیر تر از گوگل بوده.

 

نتیجه گیری

علاوه بر موارد ذکر شده، فاکتورهای فراوان دیگری در پیش بینی سرنوشت جی پلاس در برابر فیس بوک باید مدنظر قرار گیرند. گوگل به عنوان یک برند اینترنتی، از نظر میزان رضایت کاربران در موقعیت مناسبی قرار دارد، در حالی که فیس بوک در این زمینه با برخی مشکلات روبرو است. همچنین گوگل از نظر منابع و نیروی انسانی شرکت بزرگتر و قوی تری است، اما فیس بوک با سرعت رشد بالایی که دارد، می تواند انتخاب دلچسبی برای سرمایه گذاران باشد.

 

و برنده اصلی در این میان کیست؟ به گمانم کاربران شبکه های اجتماعی برنده اصلی این نزاع هستند. زیرا هر دو کمپانی عظیم گوگل و فیس بوک تلاش می کنند که محصولات شان را بهبود دهند و همچنین با امکانات بیشتر به جذب و حفظ مخاطبان شان بپردازند.

 

شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ | 15:58 | aramesh | |

عكسهای چارلی چاپلین كه اولین‌بار منتشر شد

 مجله لایف به مناسبت گذشت ۱۲۰ سال از تولد چاپلین بزرگ برای اولین بار منتشر كرد:

 

چارلی چاپلین به همراه خانواده اش، روی اسب دختر بزرگش جرالدین و دیگری ژوزفین است

 


جشن تولد ۷۰ سالگی و حضور سوفیا لورن در تولدش

 


با اولین خلبان زن اولین نماینده زن مجلس بریتانیا و جرج برنادر شاو نویسنده شهیر

 


با وینیستون چرچیل و خانواده اش

 همراه با مارلون براندو در تمرین یك نمایش

 


دیدار با گاندی فقید

 


بر عرشه كشتی ملكه الیزابت با خانواده اش

 


همراه با انیشتین در یك میهمانی

 

عكس جرالدین و ژو زفین در كنار سمبل هنر پدر
 

شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ | 15:46 | aramesh | |

تاتیانا دیری" هنرمند رئالیست روسی است که درک زیبایی های جهان هستی را به نوعی با بوم و ابزارهای نقاشی مرتبط می داند.نقاشی های تاتیانا هر چند مناظری شگفت انگیز از طبیعت را درون خود دارد ولی بیشتر به عمق چهره های صادقانه کودکان و حتی حیوانات توجه کرده که انتقال این درجه از احساس به بیننده موجب شده تا او بعنوان چهره ای مطرح در هنر نقاشی معرفی شود. تاتیانا در 1972 میلادی متولد شده و در سن 15 سالگی توانست وارد کالج هنر مسکو شود.

 

 

بقیه عکسها در ادامه مطلب


ادامه مطلب
جمعه چهارم شهریور ۱۳۹۰ | 16:36 | aramesh | |

 
چند نكته جالب كه اصلا درباره وزن خود نمي دانستيد

 

 

آيا مي خواهيد وزن تان را كاهش دهيد اما راه حل مناسبي را پيدا نمي كنيد ؟ اين مقاله را بخوانيد ...

 

 

1. وزن واقعا ژنتيك است.

 

هنگامي كه دانشمندان اولين بار آن را در موشهاي چاق ويژه اي كشف كردند، آنها آن را به سادگي "ژن چاقالو" نام نهادند. سالها بعد، هنگامي كه ژنوم انسان را براي يافتن نشانگانهايي كه سبب آسيب پذيري بيشتر در برابر ديابت نوع 2 مي شوند، جستجو مي كردند، ژن چاقالو( كه اكنون با نام مؤدبانه تر FTO ناميده مي شود) در آنجا هم خود را نشان داد. در واقع آشكار شد كه افراد داراي دو رونوشت از اين ژن، نسبت به آنهايي كه اين ژن را ندارند با احتمال 40% بيشتر در معرض ابتلا به ديابت نوع 2 و 60% بيشتر در معرض دچار شدن به چاقي هستند. همچنين افرادي كه فقط يك رونوشت از اين ژن را دارا هستند، نيز داراي اضافه وزن هستند.

 

اكنون دانشمندان بر اين باور هستند كه تعداد زيادي ژن چاقي وجود دارد. دكتر كلود بوچارد مدير اجرايي مركز تحقيقات پزشكي پنينگتون در دانشگاه ايالتي لوئيزيانا مي گويد: ممكن است تا 100 ژن مرتبط با چاقي وجود داشته باشد، كه هريك مسبب اضافه كردن يكي دو پوند(هر پوند 454 گرم است) به وزن انسان مي شود. اگر توجه كنيم كه در اين شرايط چقدر كالري بيشتري بايد بسوزانيم، اين مقدار قابل ملاحظه مي شود.

 

حدود 16% كل افراد داراي دو رونوشت از ژن FTO هستند و نيمي از ما داراي يك رونوشت اين ژن هستيم. تاكنون دانشمندان فكر مي كردند كه ديگر ژنهاي افزايش چاقي، در مقايسه با FTO اثر كوچكتري دارند. خبر خوب؟ يك زمينه ي ژنتيكي لزوما يك حكم ابدي نيست، بوچارد مي گويد: ورزش كردن منظم و مرتب اين ريسك را رفع مي كند.

 

2- برخي مردم داراي سلول هاي چربي بيشتري هستند.

 

محدوده ي اين تفاوت خيلي گسترده است، مثلا بعضي ها تا دوبرابر ديگران سلول چربي دارند. اين مطلب را كرستي اسپالدينگ، پزشكي از مركز كارولينسكا در استكهلم بيان مي كند. حتي اگر شما چند كيلو وزن از دست بدهيد، يا اضافه كنيد، شمار سلول چربي شما باقي مي ماند، محكم به چربي موجود درون مي چسبد و هميشه شما را تشنه ي پر شدن با مقدار بيشتري غذا مي كند. براي نمك پاشيدن به زخم ما، سلول هاي چربي افراد چاق و داراي اضافه وزن، چربي بيشتري را نگه مي دارند.

 

سلول هاي جديد چربي در دوران كودكي ظاهر مي شوند اما به نظر مي رسد كه در نوجواني آنها متقف مي شوند. از ميان ما، آنهايي كه سرنوشتشان داشتن تعداد زيادي از اين سلول ها است، احتمالا از 2 سالگي شروع به توليد آنها مي كنند. سرعت رشد سلولها ممكن است بيشتر باشد حتي اگر بچه ها دريافت كالري را محدود كنند. افراد ناشناس براي اسپالدينگ نامه نوشته و گفتند كه چقدر به واسطه ي تحقيقات او ناراحت شده اند. اما او مي گويد خبرهايي كه او مي دهد سرتاپا غم انگيز و ناراحت كننده نيستند.

 

او ميگويد شما با داشتن سلول هاي چربي بيشتر در شرايط بهتري هستيد تا اينكه سلول هاي چربي كمتري داشته باشيد كه اشباع شده و بزرگ باشند( يك تحقيق جديد نشان مي دهد كه گروه پرشده در برابر چاقي و پيچيدگي هاي سلامتي مربوط به آن آسيب پذيرترند). بنابراين با اينكه شما نمي توانيد تعداد كل سلولهاي چربي خود را كم كنيد، اما كارهايي وجود دارند كه با انجام آنها مي توانيد اين سلول ها را كوچك نگهداريد.

 

3- شما قادر به تغيير سوخت و ساز خود هستيد.

 

يك گروه اسكانديناويايي ديگر به دنبال فهم اين بودند كه هنگام اضافه شدن وزن، در سطح سلولي چه اتفاقي مي افتد. دكتر كرسي پيتيلاينن دانشيار تغذيه در بيمارستان دانشگاه هلسينكي، بر روي تعدادي دوقلو كه يكي از آنها چاق و ديگري لاغر بود مطالعه نمود و دريافت كه سلولهاي چرب در قل هاي سنگينتر متحمل تغييرات متابوليكي مي شوند كه سوزاندن چربي را دشوار مي سازد.

 

گروه پيتيلاينن بر اين باورند كه اضافه وزن كمي به اندازه ي 11 پوند( حدود 5 كيلوگرم) مي تواند سوخت و ساز را كند كند و شما را به صورت گردآبي به درون يك چرخه ي شيطاني هل بدهد: هرچه چربي بيشتري مي اندوزيد، از دست دادن آن دشوارتر مي شود.

چطور بايد به مسير درست بازگشت؟ پيتيلاينن مي گويد :" هرچه بيشتر در اين باره آموختم، بيشتر قانع شدم كه ما نيازمند فعاليت فيزيكي هستيم." خود او زماني يك كودك خپله بود اما اكنون مرتبا مي دود و وزن مناسبي دارد و سلامت است.

 

4- استرس شما را چاقتر مي كند.

 

مستقيم ترين راه سندروم غذا در دهان است: شرايط پراسترس( حساب بانكي، رئيس) اشتها براي غذاها و تنقلات غني از كربوهيدرات ها را شعله ور مي كند، كربوهيدراتها هم به نوبه ي خود هورمونهاي استرس را آرام مي كنند( در يك مطالعه علمي وقتي محققان غذاهاي پركربوهيدرات را از موشهاي مضطرب دور كردند، هورمونهاي استرس آنها ناگهان افزايش يافتند.)

 

هورمونهاي استرس ذخيره ي چربي را هم زياد مي كنند. براي پيشينيان ما در ماقبل تاريخ، استرس به معناي خشكسالي و قحطي يا نزديك شدن ببرها بود، و فرآيند ذخيره سازي سريع معني و مفهوم داشت، زيرا براي زنده ماندن در دوره هاي كم غذايي يا جنگيدن نياز به انرژي اضافه داشتند. امروزه، ما اين استرس ها را نداريم و كالري هاي مصرف نشده در اندام مياني ما جمع مي شوند.

 

براي تراش دادن خودتان و برگشت به سايز مناسب، علاوه بر برنامه مرتب ورزشي خود، بايد زماني را نيز براي رهايي از استرس كنار بگذاريد، خواه به صورت كلاس يوگا باشد يا صرف وقت با اعضاي خانواده.

 

5- نقش دوران بارداري مادران بر سرنوشت فرزندان

 

سيگار كشيدن مادران، ريسك كمبود وزن تولد نوزادان را افزايش مي دهد و الكل مي تواند به مغز بچه آسيب بزند. بنابراين چرا نبايد غذاهاي ناسالم هم چنين ضربه هايي وارد كنند. حجم بزرگي از مطالعات علمي وجود دارند كه در آنها اظهار مي شود كه غذاهاي چرب و شيرين، كه در دوران پيش از تولد شما توسط مادرتان مصرف مي شوند مي توانند چنين نتايجي به بار آورند. يك مطالعه انجام شده بر روي جوندگان، نشان داده كه ماده هاي داراي اضافه وزن در مقايسه با آنهايي كه وزن طبيعي دارند، داراي سطح بالاتري از گلوكز و اسيدهاي چرب آزاد در رحم خود هستند. اين مولكول ها سبب آزاد كردن پروتئين هايي مي شوند كه مي توانند سيستمهاي كنترل اشتها و متابوليك را در مغز در حال رشد، مختل نمايند.

 

چيزي كه براي موشها درست است در بيشتر موارد براي انسانها نيز درست است. پزشكان دانشگاه ايالتي نيويورك، بين كودكاني كه قبل از جراحي بايپس معدي مادرانشان به دنيا آمده اند با برادران و يا خواهرانشان كه پيش از اين عمل به دنيا آمده اند، مقايسه اي انجام دادند. پس از عمل، مادران چنان كه انتظار مي رفت وزن كمتري داشتند، اما نكته ي جالب اين بود كه كودكان نيز نصف آنچه كه انتظار مي رفت دچار چاقي بودند. به دليل مشابهت ژنتيكي زياد بين فرزندان، محققان اين اختلاف وزن را به تغييرات ايجاد شده در محيط رحم نسبت دادند. قابل توجه مادران آينده: با تغذيه درست، به كودكان خود يك شروع زندگي سالم را بدهيد.

 

6. خواب بيشتر، كم كردن وزن بيشتر!

 

هنگامي كه بيماران نزد دكتر لوئيس آرون، رئيس سابق انجمن چاقي آمريكا و مؤلف يك كتاب در اين باره مي روند، بيشتر مواقع علاوه بر عادات غذايي، مقدار خواب آنها را بررسي مي شود. اگر خواب شبانه ي آنها كمتر از 7 تا 8 ساعت باشد، به احتمال زياد، دكتر آرون به جاي تجويز آخرين رژيمها يا داروها براي آنها خواب بيشتر را تجويز خواهد كرد. او مي گويد: با خواب بيشتر، احساس سيري بيشتري به وجود مي آيد و افراد چاق سريعتر وزن از دست مي دهند.

چرا چنين است؟ محققان دانشگاه شيكاگو گزارش كرده اند كه كمبود خواب، تعادل هورمونهاي ما را بر هم مي زند و هم سبب كاهش لپتين(كه با داشتن احساس سيري كمك مي كند) مي شود و هم هورمون گرلين(كه مسبب احساس گرسنگي است) را افزايش مي دهد. بنابراين، علي رغم اينكه گرسنه نيستيم، احساس گرسنگي كرده و شروع به غذا خوردن مي كنيم. علاوه بر اين، خواب ارزانترين و آسان ترين راه مقابله با چاقي است!

 

7. وزن همسر و اعضاي خانواده هم مهم است!

 

هنگامي كه شوهر 188 سانتيمتري و 163 كيلوگرمي خانم جودي ديكسون، 57 كيلو از وزن خود را كم كرد، او احساس چندگانه اي داشت. او كسي بود كه هميشه مواظب وزنش بود و ورزش مي كرد، او هميشه كسي بود كه تلاش مي كرد شوهرش فعاليت بيشتري داشته باشد. مورت، يك نماينده ي فروش تجهيزات پزشكي است، او مرد رفتن به پارتي ها بود. اما پس از اينكه وزن كم كرد، زندگي متفاوتي را در پيش گرفت. اين مطلب را همسر او مي گويد كه 43 سال دارد و مادر دو فرزند است. آنها در نيوجرسي زندگي مي كنند. او به ياد مي آورد كه" مردان و زنان دور او حلقه مي زدند و سوي كاريزماي او كشيده مي شدند". من احساس حسادت مي كردم. ديكسون خود را با غذا خوردن تسكين مي داد و قبل از تصميم براي انجام هر اقدامي، 10 كيلو وزن اضافه كرد. سپس او به همراه همسرش دوچرخه سواري را آغاز نمودند و در يك برنامه رژيم نامنويسي كردند. سرانجام حدود 15 كيلو كم كرد و در فكر بيشتر وزن كم كردن است.

 

ديكسون اين اضافه كردن وزن كم كردن وزن را به احساس حسادت خود نسبت مي دهد. اما تحقيقات نشان مي دهند كه اضافه كردن و كم كردن وزن مي تواند مسري باشد. براساس يك تحقيق چاپ شده در مجله پزشكي نيوانگلند(كه يكي از معتبرترين مجلات پزشكي است) ، اگر يكي از زوجين چاق باشد، ديگري نيز به احتمال 37% چاق خواهد شد. محققان نتيجه گرفتند كه به نظر مي آيد چاقي در شبكه هاي اجتماعي گسترش مي يابد.

 

چنانكه درمورد ديكسون ديده شد، لاغر شدن دست كم در درون خانواده، واگير دار است: هنگامي كه ديكسون برنامه كاهش وزن خود را آغاز نمود، بزرگترين دختر او نيز اضافه وزن داشت و از عادتهاي سالم مادرش در اين برنامه پيروي نموده و حدود 20 كيلو از وزن خود را كم كرد.

جمعه چهارم شهریور ۱۳۹۰ | 16:32 | aramesh | |

به عكس نگاه كنید وسعی كنید شخص موجود در عكس را پیداكنید فقط 120 ثانيه (2 دقيقه) بيشتر ادامه ندهيد زيرا تيز هوش نيستيدجواب پایین صفحه است


:
چند بار سعی كنید قبل ازاینكه جواب را ببینید


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
نتونستی پیداش كنی؟
.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.
اشكال نداره،رفته زیر آب.اومد بیرون،خبرت ميكنم.

 

 

 


 

پنجشنبه سوم شهریور ۱۳۹۰ | 15:33 | aramesh | |

امروز قصد دارم یک آموزش بسیار زیبا  و در ساده بهتون بدم . شما می تونید به راحتی عکس تون رو به یک طرح نقاشی زیبای مدادی تبدیل کنید .

 

 http://www.iranvij.ir/upload/images/48mx7abhzgv833rm3uk.jpg

 

 

۱/ابتدا عکس مورد نظر خود رو در فتوشاپ باز کنید . مانند عکس زیر :

 

 http://www.iranvij.ir/upload/images/anqonhtvccvyzht2miks.jpg

 

2. مرحله بعدی باید عکس تون رو سیاه سفید کنید و این مسیر رو انجام بدید  Image> Adjustments> Desaturate or press یا دکمه های Ctrl+Shift+U با هم بفشارید تا سریع انجام شود.

 http://www.iranvij.ir/upload/images/jeqfz7661j3195fvjd5c.jpg

 

3.  حالا دکمه های  Ctrl+J  رو بفشارید تا تعداد لایه های عکس تون ۲ عدد بشود  و بعد روی لایه جدید کلیک کنید و این مسیر رو طی کنید .

mage> Adjustments> Invert یا این  دکمه ها رو برای سریع انجام  دادن تغییرات بفشارید  Ctrl+I .

 

نتیجه مرحله ۳ :

 http://www.iranvij.ir/upload/images/r2lmo74xs1novtg9k985.jpg

 

4. حالا حالت لایه ۲ رو Color Dodge بگذارید . مانند عکس زیر :

 

 http://www.iranvij.ir/upload/images/fy9foz5x9agvms6gcvd9.jpg

 

۵/ وقتی که مرحله ۴ رو انجام دادید نوبت به ۵ میرسه که مسیر  Filter> Blur> Gaussian Blur  رو طی کنید و تغییرات را مانند عکس زیر انجام دهید :

 http://www.iranvij.ir/upload/images/pc4ylmn5ulbd2eyph1b.jpg

 

۶/ حالا تنظیمات رو شنایی ونور عکس تون رسید . این مسیر رو طی  کنبد mage> Adjustments> Levels  و هم چنین می تونید کلید های  Ctrl+L  استفاده کنید  و حالا تغییرات رومانند عکس زیر انجام بدید :

 

http://www.iranvij.ir/upload/images/gl44n9zlfwfrjvq7pvk.jpg 

۷/ مرحله آخر رسیدیم که باید ۲ تغغیر کوچیک انجام بدید :

۱ - روی لایه کلیک کنید و بعد کلید های  Ctrl + J رو بفشارید تا لایه مشابه ساخته شود به نام Background Copy

2- لایه جدید ساخته شده را در بالای لایه های دیگر قرار می دهیم و Layer Mod آن را بر روی   Soft Light قرار می دهیم.

برای فهمیدن کامل توضیحات به عکس زیر با دقت توجه کنید :

 

 http://www.iranvij.ir/upload/images/0xrbknh5doh1e4qq4fq.jpg

 

۸/ تموم شد و نتیجه کار رو ببینید و  نظر فراموش نشه … آيا مايليد اين آموزشها ادامه داشته باشد؟

 

 http://www.iranvij.ir/upload/images/jmb8kidrg9567clfyfh1.gif

 

پنجشنبه سوم شهریور ۱۳۹۰ | 13:21 | aramesh | |

اسم واقعي افراد سرشناس!

كمال الملك —–> محمد غفاري
مارك تواين —–>
ساموئل لنگهورن كلمنس
ميرزاده عشقي —–>
سيد محمدرضا كردستاني
سيمين بهبهاني —–>
سيمين خليلي
امير كبير —–>
تقي فراهاني
ذبيح الله منصوري —–>
ذبيح الله حكيم الهي دشتي
م. اميد —–>
مهدي اخوان ثالث
شهريار —–>
محمدحسين بهجت تبريزي
حافظ —–>
شمس الدين محمد شيرازي
چارلي چاپلين —–>
سِر چارلز اسپنسر چاپلين
پروين اعتصامي —–>
رخشنده اعتصامي
صائب تبريزي —–>
ميرزا محمد علي
سلمان فارسي —–>
روزبه
ستارخان —–>
ستار قره‌داغي
ميرداماد —–>
مير برهان‌الدين محمدباقر استرآبادي
باقرخان —–>
باقر تبريزي
نسيم شمال —–>
سيد اشرف‌الدين گيلاني
جبار باغچه بان —–>
ميرزا جبار عسگرزاده
بديع الزمان فروزانفر —–>
محمدحسين بشرويه‏اي
چه گوارا —–>
ارنستو رافائل گوارا دلاسرنا
سعدي —–>
مُصلِح الدين مُشرف بن عَبدُالله
عزيز نسين —–>
مَحمَت نُصرَت
آتا تورك —–>
مصطفي كمال پاشا
ولتر —–>
فرانسوا ماري آروئ
بودا —–>
سيدارتا گوتما
بيل كلينتون —–>
ويليام جفرسون بلايت سوم
سيمون بوليوار —–>
سيمون لوسي ارنستين ماري
پله —–>
ادسون آرانتس دوناسيمنتو
نيما يوشيج —–>
علي اسفندياري
افلاطون —–>
آريستو كلس
گلاب آدينه —–>
گلاب مستعان
شيرين بينا —–>
شيرين صدق گويا
مادر ترزا —–>
آگنس گوك بژازين
بزرگ علوي —–>
مجتبي علوي
نادره —–>
حميده خير آبادي
تيتو —–>
جوزپ بروز
ثريا قاسمي —–>
مولود ملاقاسم
جان وين —–>
ماريون موريسون
ايرج راد —–>
اكبر حسني راد
سيروس گرجستاني —–>
علي اكبر محمدزاده گرجستاني
استالين —–> ي
وسف ويساريونوويچ ژوگاشويلي
سولات سار —–>
پل پوت
فروزان —–>
پروين خير بخش
گوهر مراد —–>
غلامحسين ساعدي
ر . اعتمادي —–>
رجبعلي اعتمادي
م .. الف . به آذين —–>
محمود اعتمادزاد
ملكه اليزابت —–>
اليزابت الكساندرا مري ويندسور
ايرج —–>
حسين خواجه اميري
پرويز ياحقي —–>
پرويز صديقي پارسي
ابوعمار —–>
ياسر عرفات
ماكسيم گوركي —–>
آلكسي ماكسيموويچ پِشكوف
ملك الشعرا —–>
محمدتقي بهار
آريل شارون —–>
آريل ساموئل مشرايبر
عبدالكريم سروش —–>
حسين حاج فرج الله دبّاغ
كيتارو —–>
ماسانورى تاكاهاشى
تروتسكي —–>
لو داويدوويچ برونشتاين

.....................................................................

برنامه بزرگداشت بهروز وثوقي به عنوان يكي از رويدادهاي بزرگ هنري

در شهر لس آنجلس در روز ٣١ جولاي برگزار شد.

...................................................................

گربه اي كه 4 گوش دارد

چهارشنبه دوم شهریور ۱۳۹۰ | 16:26 | aramesh | |

www . night Skin . ir